Célom, hogy a hozzám fordulók egy olyan tudást kapjanak, amivel nem csak időszakosan tudnak maguknak kialakítani egy étrendet, hanem hosszú távon tudják azt alkalmazni.
Éppen ezért az életmódváltás során megtanítom nekik, azt a bizonyos 80%-ot, vagyis, hogyan tudnak tápanyagdús ételeket összeállítani, mit-mivel érdemes kombinálni, hogy ne legyenek folyamatosan éhesek, ne törjünk rájuk falási roham vagy kajakóma.
Amikor a szervezetünk azt érzi, hogy folyamatosan megkapja a számára szükséges tápanyagokat, elkezdi kiegyensúlyozni magát (ha voltak esetleg emésztőrendszeri vagy hormonális egyensúlytalanságok) és amennyiben van súlyfelesleg, egy kellemes mellékhatásként elkezdenek olvadni a plusz kilók.
Amikor az illető eléri célját, akkor szoktam javasolni, hogy kezdje el követni az egyensúlyi életmódot, amit hosszútávon tud majd alkalmazni. Természtesen hamarabb is el lehet kezdeni, ez nem kőbe vésett dolog.
Egyensúlyi életmódot követve a cél, hogy a mindennapokban a 80%-nak megfelelően étkezz, azonban ha jön egy esemény (utazás, ünnepek) vagy csak beülsz a barátnőkkel munka után enni/inni valamit, akkor ott nyugodtan beleférhet a 20%-ba tartozó inkább csak élvezeti értékkel rendelkező süti vagy akár alkoholos ital.
Összefoglalva:
80%- azok a nem ultrafeldolgozott, tápanyagdús ételek, amikkel napi szinten támogatod a szervezeted
20%- azok az ételek, amiknek inkább csak élvezeti értékük van, bármilyen esemény, alkalom, utazás, nyaralás, ünnepek vagy csak egy nehezebb nap, amikor becsempészed ezeket az étkezésedbe
Kinek ajánlott?
Ha egészséges vagy és tisztában vagy a szervezeted működésével és már egy ideje életmódot váltottál, elérted a céljaid és szeretnél fenntartani egy hosszútávon is jól alkalmazható egészséges életmódot.
Ha nincs ételintoleranciád/allergiád, amely indokolná, hogy az intoleráns/allergiás ételeket kerüld.
Kinek nem ajánlott?
Ha valamilyen egészségügyi kihívásod van, amely indokolja ESETLEG bizonyos élelmiszerek ideiglenes kiiktatását vagy olyan étrendet követel, amiben nem férnek bele ezek az ételek.
Pl.: gyulladáscsökkentés esetén stb…