Barion Pixel

10 hiba amit ne kövess el, ha fogyás a célod

Ezt a posztot több olyan konzultáció adta, ahol fogyás volt a cél, azonban számos hibát elkövettek, amiért az nem valósult meg. Egy egészséges életmódváltás esetén, amikor kiegyensúlyozott a szervezet működése, a fogyás egy kellemes mellékhatás.

Ezeket ne kövesd el, ha fogyás a célod:

1. Csak a mérlegre koncentrálsz

2. Nem alszol eleget, alvásod nem minőségi, nem pihentető

3. Drasztikus diétákba kezdesz a gyors fogyás miatt

5. „csodatermékektől” várod a megoldást

4. Nem mozogsz eleget vagy/és mozgásod egyoldalú

9. Kevés folyadékot iszol

10. Nem fokozatosan vezeted be az új szokásokat

7. Nem veszed figyelembe a hormonális egyensúlytalanságot

8. Nem veszed figyelembe az emésztőrendszer állapotát

6. Folyamatosan ingadozik a vércukor és inzulinszinted

 

1. CSAK A MÉRLEGRE KONCENTRÁLSZ

Bár jó, ha tisztában vagyunk vele, mennyi a súlyunk, azonban FOGYÁS ESETÉN, nem feltétlen a MÉRLEG lesz az, ami valós mértékben nyomon követi a fejlődésünk, hanem a centik, ruhák és a tükör! 🙂

Ráadásul, ha a táplálkozás mellett, elkezdesz mozogni, izmot építesz, akkor lehet, hogy a mérleg nem mozdul, de egyre vékonyabb és formásabb lesz. Az izom nehezebb, mint a zsír, így nem kell rögtön pánikolni, ha ezt tapasztalod.

 

2. NEM ALSZOL ELEGET, ALVÁSOD NEM MINŐSÉGI, NEM PIHENTETŐ

Az alvás egy fontos regenerációs folyamat az egész szervezet számára, ha rendszeresen spórolunk rajta könnyen kialakulnak hormonális vagy anyagcserét érintő problémák, amik gátat szabhatnak a fogyásnak is.

 

3. DRASZTIKUS DIÉTÁKBA KEZDESZ A GYORS FOGYÁS MIATT

A megszorító diéták hosszú távon jojó-effektushoz vezetnek és sok esetben sokkal több kilóval zárhatsz egy-egy ilyen diétát, mint amennyivel elkezdted.

Ráadásul, ha régóta nem mozdul a mérleg, lehetséges, hogy sokáig követtél egy gyors fogyást ígérő, kalóriamegvonáson alapuló diétát, aminek eleinte nagy sikere volt, hiszen gyorsan fogytál tőle, de hosszútávon egy belassult anyagcserével vagy akár egy felborult hormonrendszerrel lettél csak gazdagabb.

Ne a gyors fogyás és mindenféle divat diéta legyen a cél, hanem egy ÉLETMÓDVÁLTÁS, ami hosszútávon is fenntartható, támogatod vele a szervezeted, finom tápanyagdús ételeket eszel és csak egy kellemes mellékhatása, hogy a kilók is elkezdenek olvadni.

 

4. NEM MOZOGSZ ELEGET VAGY/ÉS MOZGÁSOD EGYOLDALÚ

Fogyás esetén a legtöbb ember a kardiós mozgást választja, ami jól mozgásforma, de érdemes izommunkát igénylő edzéssel kombinálni.

A kardió- és súlyzós edzés megfelelő arányban és mértékben alkalmazva kiválóan kiegészítik egymást, javíthatják az edzés hatékonyságát, a testösszetételét, valamint egész testünk egészségi állapotát. A probléma ott kezdődik, ha valaki csak kardiós mozgást végez, ami bizonyos hormonális egyensúlytalanságok esetén nem is ajánlott.

A mozgásszegény életmód, nemcsak a szervezetünkre lesz negatív hatással, de a testösszetételünkre is.

 

5. „CSODATERMÉKEKTŐL” VÁROD A MEGOLDÁST

Az életmódváltás, nem igényel, drága termékeket, tablettákat, fogyiporokat, ami szükséges hozzá, az egészséges táplálkozáson, mozgáson, alváson és stresszmenedzsmenten kívül, azt egyszerű boltokban vagy piacokon megtalálod!

 

6. FOLYAMATOSAN INGADOZIK A VÉRCUKOR ÉS INZULINSZINTED

TÁPANYAGDÚS élelmiszerek fogyasztása, stabil vércukor és inzulinszint biztosítása, hiszen ezzel tudjuk igazán támogatni a szervezetünket, hogy megfelelően működjön. Ezt viszont nem a diétás „cukor- és mindenmentes” energia szeletekkel és a villámgyors fogyást ígérő fogyi porokból és tabikból fogjuk bevinni…

 

7. NEM VESZED FIGYELEMBE A HORMONÁLIS EGYENSÚLYTALANSÁGOT

Egy alulműködő pajzsmiriggyel, ami az anyagcserénkért is felelős, szinte lehetetlen a fogyás, de egy mellékvese kifáradás vagy egy ösztrogén dominancia is akadályozhat minket a fogyásban, mivel egy egyensúlytalanság áll fenn.

Tápanyagdús étkezéssel, támogatni tudjuk a hormontermelő szerveket, hogy azok megfelelően végezzék a munkájukat.

Abban az esetben, ha hormonális vagy emésztőrendszeri probléma akadályozza a fogyást, érdemes megkeresni a probléma forrását és helyreállítani. Sok esetben előfordul, hogy a túlsúly már a következménye a hormonális vagy emésztőrendszeri egyensúlytalanságnak!

 

8. NEM VESZED FIGYELEMBE AZ EMÉSZTŐRENDSZER ÁLLAPOTÁT

Tulajdonképpen minden itt kezdődik, a felszívódástól kezdve, a bélflóra állapotán át nagyon sok olyan folyamat zajlik le, ami hatással van az immunrendszerünkre, a hormonháztartásunkra és az idegrendszerünkre is.

Tehát elsődleges az emésztőrendszeri problémák helyreállítása, ezek után pedig a fogyás csak egy kellemes mellékhatás lesz.

 

9. KEVÉS FOLYADÉKOT ISZOL

A víz fontos szerepet játszik a szervezetben, beleértve az elektrolit-egyensúlyt, a vérnyomás szabályozását, a testhőmérséklet szabályozását és a sejtek egészséges működését. Kevés folyadékbevitel negatívan hat a szervezet működésére és a fogyásra is.

 

10. NEM FOKOZATOSAN VEZETED BE AZ ÚJ SZOKÁSOKAT

Nem szabad CSAK a fogyásra fókuszálni, hanem ki kell alakítani olyan szokásokat, amiket hosszú távon is alkalmazni tudunk az életünkben, ráadásul ezek az új szokások az egészségünket is szolgálják.

 

Kezd az elején csak pár új, az egészségedet szolgáló szokás beiktatásával, közben mellette hagyd el a régi rossz szokásaid. Például: – Minden nap megfelelő mennyiségű vizet iszom. – Legalább heti 3 x 30 percet mozgok. – Éjszakánként legalább 7-8 órát alszom. – Nem nassolok minden étkezés után. A legtöbb ember számára 5-7, következetesen betartott szokás HATALMAS változást hozhat az egészségügyi állapotában. Ha ezekre a szokásokra összpontosítasz, akkor csak egy kellemes mellékhatás lesz a fogyás.

Social Media

További cikkek

Kérdésed van? Küldj üzenetet